Vijećnici

Prema Zakonu o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi Skupština broji 51 vijećnika koje biraju građani na neposrednim izborima. Budući da srpska i mađarska nacionalna manjina imaju pravo na zastupljenost u Skupštini, a to nije postignuto na izborima 21. svibnja 2017. godine, radi ostvarivanja odgovarajuće zastupljenosti ovih manjina broj članova Županijske skupštine povećan je za četiri člana, tako da Skupština broji 55 vijećnika. Skupština ima predsjednika i dva potpredsjednika koje bira iz reda vijećnika.

Predsjednik Skupštine:    Dragan Vulin
Potpredsjednici Skupštine:     Ivica Čeme i  Goran Đanić

Vijećnici:

  1. dr.sc. Denis Ambruš (nezavisni)
  2. Dragan Anočić (HDZ)
  3. Ivana Bagarić (HDZ)
  4. Marko Bogatić (SDP)
  5. dr.sc. Nedeljko Bosanac (MOST)
  6. Branka Burić Benak (HDZ)
  7. Marija Čačić (MOST)
  8. Ivica Čeme (HDZ)
  9. Darko Dorkić (HDZ)
  10. Marija Dujić (MOST)
  11. dr.sc. Lidija Dujmović (Živi zid)
  12. Hrvoje Duvnjak (HDZ)
  13. Goran Đanić (HNS)
  14. Marela Đurić (HDZ)
  15. Borivoj Eklemović (nezavisni, n.m.)  Izvješća neovisnog vijećnika - Borivoj Eklemović
  16. Renata Forjan (HDZ, n.m.)
  17. Velimir Golub (nezavisni)
  18. Srđan Igali (Lista grupe birača)
  19. Andrej Jurić (Živi zid)
  20. Zoran Kovač (nezavisni)
  21. Željko Kovačević (HDZ)
  22. Stjepan Krznarić (nezavisni)  Izvješća neovisnog vijećnika - Stjepan Krznarić
  23. Saša Lamza (SDP)
  24. Dejan Liović (HDZ)
  25. Željko Macanić (SDP)
  26. Ivica Mandić (HNS)
  27. Anđelko Martinčević (HDZ)
  28. Leonora Martinuš (HDZ)
  29. Vjeran Miličić (nezavisni)
  30. Hrvoje Pavković (HDSSB)
  31. Marijan Peran (HDZ)
  32. dr.sc. Mirko Pešić (HDZ)
  33. Zvonko Plavčić (Lista grupe birača)
  34. Zvonko Pongrac (HSS)
  35. dr.sc. Ivan Požgain (HDZ)
  36. Vanja Prošić (HDZ)
  37. Mirta Prusina (HDZ)
  38. Nevenka Redžep (SDP, n.m.)
  39. Sanja Rogoz-Šola (HDZ)
  40. Vinko Ručević (HNS)
  41. Darijan Rudan (nezavisni)
  42. Goran Soldo (HSS)
  43. Gordana Stjepanović (SDP)
  44. dr.sc. Željka Šapina (HDZ)
  45. Stipan Šašlin (HDZ)
  46. Jovo Šijan (HDZ, n.m.)
  47. Ivica Šimundić (MOST)
  48. Nenad Šinko (Lista grupe birača) Izvješća neovisnog vijećnika - Nenad Šinko
  49. dr.sc. Vladimir Šišljagić (Lista grupe birača)
  50. dr.sc. Drago Šubarić (HDZ)
  51. Hrvoje Topalović (HDZ)
  52. Dražen Trcović (HDZ)
  53. Zvjezdana Tuma-Pavlov (Lista grupe birača)
  54. Dragan Vulin (nezavisni)
  55. Ivo Zelić (HDZ)

Lista grupe birača - Kandidacijska lista grupe birača, nositelj liste: dr.sc. Vladimir Šišljagić
n.m. - izabrani kao predstavnici nacionalnih manjina

Top